Galéria TIK BardejovGaléria TIK BardejovGaléria TIK BardejovGaléria TIK BardejovGaléria TIK BardejovGaléria TIK BardejovGaléria TIK BardejovGaléria TIK BardejovGaléria TIK BardejovGaléria TIK BardejovGaléria TIK BardejovGaléria TIK BardejovGaléria TIK BardejovGaléria TIK BardejovGaléria TIK BardejovGaléria TIK BardejovGaléria TIK BardejovGaléria TIK BardejovGaléria TIK BardejovGaléria TIK BardejovGaléria TIK BardejovGaléria TIK BardejovGaléria TIK BardejovGaléria TIK BardejovGaléria TIK BardejovGaléria TIK BardejovGaléria TIK BardejovGaléria TIK BardejovGaléria TIK BardejovGaléria TIK BardejovGaléria TIK BardejovGaléria TIK BardejovGaléria TIK BardejovGaléria TIK BardejovGaléria TIK BardejovGaléria TIK Bardejov 

Zopár tipov kam za mesto

TIPY NA VÝLETY PEŠI / do 20 km /

zdroj:dobramyslienka.wbl.skOD NÁMESTIA K ĽUDOVÉMU PRAMEŇU.
Výlet po cestách i necestách z bardejovského Radničného námestia po minerálny prameň v Bardejovských Kúpeľoch. Voľným tempom peši, okolo 1 hodinky. Nasledovaním turistickej značky prídete na miesta kadiaľ viedla pôvodná vozová cesta. Ňou sa starí bardejovčania k liečivým prameňom minerálnych vôd v Kúpeľoch. Viac informácií nájdete na webe KST BJ.

foto, zdroj: www.bardejov.rimkat.sk KALVÁRIA.
Približne 30 minutová ľahká prechádzka na Bardejovské pietne miesto, lemované krížovou cestou. Prístup k chodníku je za obchodným domom BILLA, vlaková stanica.

cierna ml 7ČIERNA MLÁKA
Náučný chodník v Bardejovských Kúpeľoch s 18 zastávkami. Začiatok náučnéhochodníka je v Bardejovských Kúpeľoch. 10 zastávka je rohľadňa, ktorá poskytuje nádherný výhľad na Zborovský hrad. Viac informácií nájdete na webe KST BJ.

magura 5MNÍCHOVSKÝ POTOK / MAGURA.
Prečo tento kopec môžeme považovať za legendárny? Azda preto, že na jeho úpätí, pri brehu rieky Topľa, sa usadili naši predkovia, osídlili túto oblasť, čo neskôr vyústilo do vzniku mesta Bardejov. Na vrchol vedú značkované turistické chodníky z Bardejova i Bardejovských Kúpeľ. Vyvinuli sa tu vzácne rastlinné spoločnstvá, vďaka ktorým bola v roku 1964 Magura vyhlásená za Národnú prírodnú rezerváciu. Viac informácií na webw KST BJ.

TIPY MA VÝLETY AUTOM /a potom peši /

hrad ZborovHRAD ZBOROV.
Po krátkom, približne 30 min. výstupe z obce Dlhá Lúka, alebo Zborov Vás príjemne prekvapí ožívajúca riuna Zborovského hradu, ktorý pochádza z 13. storočia. Viac informácií nájdete na webe Občianského združenia na záchranu  Zborovského hradu.

DREVENÝ KOSTOL V HERVARTOVE
Rímskokatolícky drevevený gotický klenot z 15. storočia,  zapísaný do UNESCO. 7 km od Bardejova. Viac informácií na webw KST BJ.

snpPO STOPÁCH SNP.
Zachovanie významu SNP v pamäti domácich, pretavené do úpravy, obnovy a sprístupnením troch objektov, ako súčasť historických udalostí. Viac na webe KST BJ.

carpatiaNárodný park POLONINY sú skvostom, zapísaným do zoznamu prírosného a kultúrneho dedičstva UNESCO. Vydajte sa po stopách Zelenej Karpatskej turistiky, objavíte tri Ekomúzeá...Takže GO TO CARPATHIA! Zdoj foto, www.gotocarpatia.sk
 

Partner TIK BardejovPartner TIK BardejovPartner TIK BardejovPartner TIK BardejovPartner TIK BardejovPartner TIK BardejovPartner TIK BardejovPartner TIK BardejovPartner TIK BardejovPartner TIK BardejovPartner TIK Bardejov