Články

Bardejovské potulky

Žijeme v krásnom historickom meste a sme právom hrdí na to, že Bardejov neustále rozvíja historický odkaz svojich predkov. Zlatá medaila UNESCO za záchranu pamiatok nás všetkých nielen teší, ale aj zaväzuje. Napríklad aj k tomu, aby sme aspoň zbežne dokázali náhodnému návštevníkovi Bardejova čo-to povedať o našich historických skvostoch. Ale - ruku ma srdce. Sme naozaj tak zbehlí v histórii mesta, aby sme také niečo dokázali? Mnohí z nás – mňa nevynímajúc – sa určite zapýria a priznajú, že toho o histórii svojho mesta veľa nevedia.
Aj preto – a vlastne hlavne preto – sa zrodila myšlienka predstaviť občanom mesta dávnu i nedávnu históriu Bardejova v tzv. Bardejovských potulkách. Príbeh potuliek sa začal písať v podaní našej rodáčky, nezabudnuteľnej Vlasty Graichmanovej, ktorá dlhé roky popularizovala úžasnú architektúru centra nášho mesta.
Dnešných pokračovateľov jej práce silno ovplyvnil Milan Kolcun, ktorý je originálnym a nenapodobniteľným sprievodcom v Košiciach. Ako by sme teda mohli Bardejovské potulky v krátkosti charakterizovať?
Pod vedením historika, hudobníka, archeológa a sprievodcu Mgr. Petra Harčara sa raz v mesiaci uskutočnia pešie potulky mestom. Každá potulka bude mať inú tému a inú trasu, často sa jej účastníci dostanú na bežne neprístupné miesta a dozvedia sa zaujímavosti z histórie i súčasnosti Bardejova  za každého počasia. Organizátori potuliek majú pripravených viac ako 50 tém o Bardejove. 
 
Mgr. Peter Harčar /sprievodca/Najbližšia potulka sa uskutoční v nedeľu 22.1.2021 o 15,00 hod. Stretnutie je pri radnici a témou bude BAZILIKA II, OLTÁRE. Všetkých srdečne pozývame! /Vstupenky v predpredaji alebo na mieste ako vždy 1,00€/dospelá osoba. Poslušné deti zdarma./

Partner TIK BardejovPartner TIK BardejovPartner TIK BardejovPartner TIK BardejovPartner TIK BardejovPartner TIK BardejovPartner TIK BardejovPartner TIK BardejovPartner TIK BardejovPartner TIK BardejovPartner TIK BardejovPartner TIK BardejovPartner TIK BardejovPartner TIK BardejovPartner TIK BardejovPartner TIK Bardejov